Tehetségkutató operettművészeknek

A Kálmán Imre Marica grófnő című operettjének 100. évfordulójára készült A Mester és Marica 2024. augusztus 15-i előadása a Benczúr Kerti Esték részeként került megrendezésre, ahol a Gyönyörű Az Én Hazám Alapítvány bejelentette a Vadász Zsolt Operett Tehetséggondozó Program indulását.
Vadász Zsolt, aki 2024. június 21-én tragikus körülmények között hunyt el, nemcsak Tasziló szerepét alakította és énekelte A Mester és Marica előadásában, hanem a szcenírozott koncert kreatív producere és ötletgazdája is volt. A koncert során a Marica grófnő összes dala elhangzik, miközben Kálmán Imre maga emlékezik vissza a darab születésére, életére és munkásságára. Az előadást a Gyönyörű Az Én Hazám Alapítvány hozta létre a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával, Vadász Zsolt közreműködésével.

A produkció résztvevői a Benczúr Kerti Estéken tartott első nyilvános budapesti előadást Vadász Zsolt emlékének szentelték, és egyúttal bejelentették, hogy a 2024/2025-ös színházi évadtól kezdődően a Gyönyörű Az Én Hazám Alapítvány az Artist Center Agency szervezésében elindítja a Vadász Zsolt Operett Tehetséggondozó Programot, melynek három célkitűzése van.

Ezek: a bonviván emlékének és örökségének ápolása, új klasszikus operett-előadások és koncertek létrehozása, valamint fiatal tenoristák és operettbonvivánok pályájának támogatása. A produkció főszereplői, köztük Szendy Szilvi, Peller Károly, Laki Péter és Dézsy Szabó Gábor, Lukács Anita primadonnával, Vadász Zsolt özvegyével egyetértettek abban, hogy a legmegfelelőbb módja a Vadász Zsolt által képviselt bonvivánkarakter továbbvitelének a fiatal, az operett műfaja iránt elkötelezett tenoristák támogatása.

A művészek és a háttércsapat ének- és színészmesterség-órákkal, fellépések szervezésével, valamint PR- és marketingtámogatással kívánja segíteni a pályakezdő művészeket. Kezdeményezésükhöz azonnal csatlakozott a Benczúr Ház Kulturális Központ, amely a Benczúr Kerti Esték helyszíne, és Kálmán Yvonne, Kálmán Imre, a Marica grófnő szerzőjének Mexikóban élő lánya is, aki nemzetközi tapasztalataival és kapcsolataival támogatja az ügyet. A művészek fellépési lehetőséget kaphatnak a későbbiekben a gödi Búzaszem általános iskolában is.

A Vadász Zsolt Operett Tehetséggondozó Programra bárki jelölhet pályakezdő művészt, különösen tenoristákat, minden évben október 24-ig, a magyar operett napjáig, Kálmán Imre születésnapjáig. A kiválasztott művészeket az alapítvány folyamatosan támogatja, segíti pályafutásukat.

A Gyönyörű Az Én Hazám Alapítvány saját operett-előadásaiban is fellépési lehetőséget biztosít a fiatal művészek számára, és jelenleg több magyarországi színházzal tárgyal, amelyek a jövőben részt vesznek a tehetséggondozó programban, valamint Vadász Zsolt emlékének ápolásában.